Zadzwoń i umów czyszczenie >>>>+48 663 443 420 I

Rewolucyjna technologia oszczędzająca czas, ludzką pracę i pieniądze.

 

Metoda Carpet Cleaner jest bez wątpienia technologią wiodącą w zakresie czyszczenia dywanów na sucho. To technologia w pełni dojrzała oparta na unikalnym, wypróbowanym w praktyce, pomyśle. Wspiera ją specjalnie zbudowane urządzenie mechaniczne z odpowiednimi nakładkami i szczotkami o różnej twardości oraz unikalne w swojej naturze środki chemiczne. System CARPET CLEANER to także wypróbowane procedury i metody pozwalające radzić sobie nawet z najtrudniejszymi do usunięcia plamami lub losowymi przypadkami, gdzie błyskawiczne usunięcie zabrudzeń ma szczególną wartość. System CARPET CLEANER to kompleksowy, sposób na rozwiązywanie problemów związanych z utrzymaniem czystości dywanów i wykładzin oraz ich pielęgnacją (czyszczenie okresowe kapsulacja).

Zalety systemu technologicznego CARPET CLEANER: 

Czyści szybko i skutecznie, Czyści dogłębnie na pełnej długości włókna. Trwale usuwa plamy. Nie powoduje powstawania zacieków. Pozostawia dywan lub wykładzinę suche, do natychmiastowego użytku. Pozwala na wybiórcze dokładniejsze czyszczenie zabrudzonych powierzchni. Efektywny ekonomicznie. Poprawia wygląd i standard dywanów i wykładzin. Przedłuża czas użytkowania dywanów i wykładzin.. Bezpieczny dla wszystkich typów i rodzajów dywanów i włókna. Zalecany przez większość liczących się producentów dywanów. Wysoko oceniany przez użytkowników.

Klucz do technologii

Do czyszczenia dywanów i wykładzin używane są wilgotne mikrogranulki o nazwie CARPET CLEANER, nasączone odpowiednio dobraną mieszaniną detergentu i starannie dobranych rozpuszczalników. Mikrogranulki określane są przez producenta jako „gąbeczki” najprawdopodobniej w celu uwypuklenia ich zdolności absorpcyjnych w odniesieniu do brudu oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń (zarodniki pleśni alergeny, bakterie). Metoda CARPET CLEANER to w rzeczywistości metoda ekstrakcji przy niskim, kontrolowanym poziomie nawilżenia dywanów i wykładzin. Określenie jej jako metody „na sucho” to bardziej wywoławcze hasło niż rzeczywistość. Suchym natomiast jest bez wątpienia dywan lub wykładzina i to zaraz po wyczyszczeniu tą metodą. Nawilżone mikrogranulki (gąbeczki) wcierane są mechanicznie urządzeniem CARPET CLEANER za pomocą działania przeciwbieżnych szczotek rotacyjnych w dywan rozpuszczając po drodze i usuwając poprzez absorpcję napotkane cząsteczki brudu oraz bakterie, alergeny, roztocza i zarodniki pleśni. Po usunięciu „gąbeczek” za pomocą odkurzacza z wirującą szczotką lub urządzenia CARPET CLEANER z nakładką renowator oraz spionizowaniu włókien, dywan lub wykładzina są czyste, suche i gotowe do normalnego użytkowania. 

Selektywność metody 

Oferowana technologia umożliwia wybiórcze czyszczenie zabrudzonych części dywanów lub wykładzin przyczyniając się w ten sposób do znacznych oszczędności prac, środków chemicznych a w konsekwencji pieniędzy. Jest to możliwe dzięki pracy na sucho uniemożliwiającej powstawanie zacieków powierzchniowych. Najważniejsze jest to, że metoda może być stosowana o każdej porze dnia i nocy i to bez ograniczania czy też wstrzymywania ruchu pieszych, Nie wymaga ona tzw. dosuszania co stanowi jej dodatkową zaletę. 

Wpływ technologii Carpet Cleaner na środowisko pracy

Stwierdzono, że jednorazowe czyszczenie dywanów i wykładzin dywanowych z użycie mikrogranulek oraz dedykowanego sprzętu usuwa:

78% roztoczy 75% alergenów roztoczy 85% alergenów kocich 85% zarodników pleśni i grzybów Mikrogranulki ekstrakcyjne Carpet Cleaner pozbawione są negatywnego wpływu na środowisko gdyż: oparte są o naturalne składniki, podlegają łatwo biodegradacji, są bezpieczne w użyciu dla ludzi i zwierząt nie rozpylają się. 

Zastosowanie technologii Carpet Cleaner

Technologia Carpet Cleaner nadaje się do stosowania w budynkach funkcjonujących 24 godziny na dobę oraz wszędzie tam gdzie brak jest możliwości zablokowania lub ograniczenia ruchu pieszych oraz stworzenia jakichkolwiek ograniczeń użytkowych. 

 
Close Menu